Kowalczyk zdominowała sprint

Polka pewnie wygrała sprint w Oberstdorfie. W klasyfikacji Tour de Ski ma 22 sekundy przewagi nad Marit Bjoergen i ponad minutę nad Therese Johaug.

To był znakomity dzień dla Justyny Kowalczyk: wygrała wszystkie biegi, w których brała udział – począwszy od kwalifikacji, na finale skończywszy. Co więcej, w każdym zwyciężała z wyraźną przewagą nad rywalkami. W  finale prowadziła niemal od startu do mety, tradycyjnie uzyskiwała przewagę nad Bjoergen na podbiegach, a na zjazdach nie traciła.

Video z biegu finałowego można zobaczyć tutaj>>

Po trzech etapach Tour de Ski Kowalczyk ma 22 sekundy przewagi nad Bjoergen i ponad 1 minutę nad Therese Johaug. Klasyfikacja>>

Polka zbiera też punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na razie jest czwarta, ale do Amerykanki Kikkan Randall (w półfinale sprintu miała wywrotkę i odpadła) traci już tylko 1 punkt, a do Johaug 4. Bjoergen wciąż ma 170 pkt. przewagi, ale przewaga psychologiczna i prowadzenie w TdS dają Kowalczyk dużą szansę na szybkie dogonienie Norweżki i – co po początku sezonu wydawało się zadaniem niemożliwym – walkę o kolejną Kryształową Kulę.

Klasyfikacja Pucharu Świata>>

Jutro bieg łączony na 10 km.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *