Kowalczyk wybrała Zakopane

Justyna Kowalczyk zmęczona wojażami na antypody chce trochę pobyć w Polsce. Przez najbliższe trzy tygodnie będzie trenować w Zakopanem.

Pierwotnie planowano, że polska mistrzyni olimpijska pojedzie do Hiszpanii w góry Sierra Nevada.

– Zdecydowaliśmy się na treningi w Polsce, bo wiemy, że możemy tu bardzo dobrze potrenować. Tak naprawdę do pełni szczęścia potrzebujemy tylko normalnej rolkostrady, takiej jaka jest w Raubiczach czy w Otepaeae. Poza tym mamy wszystko, co potrzeba: siłownię, stadion, bieżnię lekkoatletyczną, no i przede wszystkim wspaniałe góry, w których możemy mieć fantastyczne treningi. Poza tym po miesiącu pobytu tak daleko od domu, chcemy w końcu być gdzieś bliżej. W Nowej Zelandii praktycznie byliśmy odcięci od świata, niewiele do nas docierało z tego, co się działo w Polsce. Teraz chcielibyśmy pobyć trochę we własnym środowisku – wyjaśnia zmianę trener Aleksander Wierietielny.
W porównaniu ze zgrupowaniem wiosennym zmieniło się tyle, że w Zakopanem na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu odnowiono rolkostradę. Nie spełnia ona jednak wszystkich oczekiwań Justyny Kowalczyk.

–  Są tutaj co prawda tylko 2 km i jest w dodatku bardzo płaska, ale jest. Niestety Justyna musi się tam bardzo nakręcić, żeby zrobić porządny trening, co jest trochę dla niej nudne. Wtedy mówię jej, żeby pomyślała o Michaelu Phelpsie, że jak on się musi nudzić w basenie pływając tylko od ściany do ściany. Nie bardzo ją to pociesza, bo mówi, że dlatego nie jest pływaczką, a biegaczką narciarską. Te dwa kilometry są rzeczywiście czymś bardzo dobrym, ale dla uczniów tutejszej szkoły sportowej, dla nas to niestety trochę za mało. Gdybyśmy mieli normalną rolkostradę to moglibyśmy większość wiosny i lata spędzać w Zakopanem – podkreśla szkoleniowiec.

O tym, jak wygląda wzorcowa trasa nartorolkowa, można się przekonać oglądając zapis z z austriackiego Ramsau.

5 komentarz do “Kowalczyk wybrała Zakopane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *