Kowalczyk wreszcie pierwsza

Kowalczyk w NZJustyna Kowalczyk wygrała w sprincie techniką klasyczną w zawodach Pucharu Kontynentalnego w austriackim Hochfilzen.

Zawody mają niższą rangę niż te, zaliczane do Pucharu Świata, ale Polka zdecydowała się na taką alternatywę po tym, jak ani forma nie pozwalała na rywalizację jak równy z równym z Norweżkami, ani program pucharu w Davos w ten weekend nie był sprzyjający – zarówno sprint, jak i bieg na 10 km odbędą się techniką dowolną.

Kowalczyk w finale wygrała z m.in. Austriaczką Kateriną Smutną oraz Niemką Sandrą Ringwald. Nie są to zawodniczki ze ścisłej czołówki, podobnie jak reszta rywalek. Niestety, mimo raczej przeciętnej obsady, żadnej z dwóch pozostałych Polek – Urszuli Łętosze i Dominice Bieleckiej – nie udało się przebrnąć kwalifikacji.

WYNIKI>>

W Hochfilzen, znanym raczej z zawodów biathlonowych (zawody biegowe przeniesione z pobliskiego St Ulrich) rywalizowali też mężczyźni. Wygrał Szwajcar Uli Schnider, a na podium znaleźli się jeszcze Niemiec Sebastian Eisenlaure i kolejny z Helwetów – Jovian Hediger. Na miejscach 4-5 rywalizację zakończyli znani Rosjanie – Siergiej Ustiugow i Ilja Czernousow. Nasi kadrowicze – Konrad Motor i Paweł Klisz – polegli w eliminacjach, podobnie jak Mariusz Dziadkowiec-Michoń

WYNIKI>>

Nie spisali się też nasi młodsi reprezentanci – w rywalizacji juniorów do ćwierćfinału awansował tylko Kami Bury, ale w swoim biegu zajął piąte miejsce i został sklasyfikowany na 23. pozycji. 36 czas eliminacji miał Bartłomiej Rucki, a 47. Dominik Bury.