Kowalczyk przegrała w Strbskim Plesie z inną weteranką

kowalczyk strbske plesoJustyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w sprincie techniką klasyczną w zawodach FIS w Strbskim Plesie. Triumfowała 32-letnia Słowaczka Alena Prochazkova.

Kowalczyk, która pewnie wygrała kwalifikacje (z czasem o 2,5 sekundy lepszym od Prochazkovej), zwyciężyła także w ćwierćfinale i półfinale. W finale musiała jednak uznać wyższość dobrze znanej rywalki – przegrała z nią o 0,44 sekundy.

Obsada zawodów była słaba, o czym świadczą wyniki finału – trzecia na mecie Kamila Boczkowska, reprezentantka naszej młodzieżówki, straciła do zwyciężczyni aż 35 sekund. Czwarta była Katarzyna Stokfisz (AZS AWF Katowice), piąta Słowaczka Sefcikova, szósta – Justyna Pradziad (kadra młodzieżowa).

sprint-cl-strbske-pleso

W biegu mężczyzn pewnie zwyciężył Słowak Peter Mlynar, który miał najlepszy czas kwalifikacji, a w finale był aż o 7 sekund lepszy od rodaka – Andreja Segeca. Trzecie miejsce zajął reprezentant młodzieżówki (będzie nas reprezentował na MŚJ w Park City w USA) Kamil Bury, czwarty był Słowak Miroslav Sule, piąty Paweł Klisz (kadra A), szósty Kacper Antolec (kadra młodzieżowa).

sprint-cl-strbske-pleso-m

W piątek biegi dystansowe techniką klasyczną.

Kamil Zatoński

1 komentarz do “Kowalczyk przegrała w Strbskim Plesie z inną weteranką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *