Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w ćwierćfinale sprintu i odpadła z dalszej rywalizacji. Wygrała Marit Bjoergen, a wśród mężczyzn Szwed Teodor Peterson. ZOBACZ VIDEO!

W eliminacjach Polka zajęła wysokie, szóste miejsce, ale w ćwierćfinale musiała się zmierzyć z nie byle kim: Marit Bjoergen, Amerykanką Kikkan Randall i Finką Aino-Kaisą Saarinen. Na starcie stanęły też Słowenka Vesna Fabjan i Finka Kerttu Niskanen. Trzy ostatnie nie liczyły się w rywalizacji, poza konkurencją była też Bjoergen, a Kowalczyk o centymetry przegrała z Randall. Niestety, czas, jaki osiągnęła (2:50.01) był gorszy od czasów, jakie w pierwszym ćwierćfinale osiągnęły 3. i 4. na mecie Niemka Nicole Fessel i Finka Anne Kylonen. Polka nie awansuje więc do półfinału jako lucky looser.

Do półfinału awansowała za to Therese Johaug, która w eliminacjach osiągnęła dopiero 29. czas. Norweżka, która nie uchodzi za specjalistkę od sprintów, do finału już nie weszła. W nim bezkonkurencyjna była znów Marit Bjoergen, która aż o 2,1 sek. wyprzedziła drugą na mecie Charlottę Kallę. Trzecia była Norweżka Vibeke Skofterud. Kolejne miejsca zajęły Randall, Finka Anne Kylloenen i Rosjanka Natalia Matwiejewa.

http://www.youtube.com/watch?v=TsUeDZUdlJo

Kowalczyk sklasyfikowano ostatecznie na 13. miejscu.

Niespodzianek nie brakowało w rywalizacji mężczyzn. Eliminacji nie przebrnął m.in. zwycięzca inauguracyjnych zawodów PŚ w tym sezonie Szwed Johann Olsson (nie jest specjalistą od sprintów), a w ćwierćfinale odpadł Petter Northug, który przegrał z dwójką Rosjan – Nikitą Kriukowem i Ilią Czernousowem.

Kriukow w finale minimalnie przegrał z reprezentantem Szwecji Teodorem Petersonem. Skład podium uzupełnił Norweg Oystein Pettersen. Czwarty był jego rodak Eirik Brandsdal, a dwa kolejne miejsca zajęli mało znani Kanadyjczyk Len Valjas (czwarty w eliminacjach) i Fin Anssi Pentsinen (nieoczekiwany zwycięzca kwalifikacji).

http://www.youtube.com/watch?v=xTQ4yc7-nUg

Reprezentanci Polski (poza Justyną Kowalczyk) tradycyjnie nie liczyli się w rywalizacji. Ewelina Marcisz była 70., Sylwia Jaśkowiec 79., a Paulina Maciuszek 84. w stawce 90-ciu startujących.

Wśród mężczyzn 68. miejsce zajął Maciej Staręga, 70.  Maciej Kreczmer, a 89. Mariusz Michałek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *