Kowalczyk daleko w La Diagoneli

la diagonela startJustyna Kowalczyk zajęła 9. miejsce w biegu La Diagonela, zaliczanym do Ski Classics. Wygrała Szwedka Britta Johansson Norgren, a wśród mężczyzn – Norweg Peter Eliassen.

Najsłabsza wśród najlepszych – tak w skrócie można podsumować wyniki Justyny Kowalczyk w biegu na 55 km techniką klasyczną. Polka nie nawiązała walki o zwycięstwo, a na mecie miała 7 minut i 13 sekund straty do zwyciężczyni – Norgren, która wszystkie biegi maratońskie pokonuje bezkrokiem (inne biegaczki czasem posiłkują się inną techniką). Bezkrokiem biegła też Justyna Kowalczyk, ale wystarczyło to tylko do zajęcia 9. miejsca, a więc ostatniego w grupie zawodniczek, które zwykle walczą o podium w Ski Classics. Za Polką były już wyraźnie słabsze zawodniczki, a strata dziesiątej w klasyfikacji Adeli Boudikowej do Kowalczyk wyniosła ponad 10 minut.
Drugie miejsce podium zajęła Austriaczka Katerina Smutna, reprezentująca Team Santander, trzecia była Szwajcarka Seraine Boner.
1. Britta Norgren Johansson SWE 2:41:06
2. Katerine Smutna AUT 2:42:08
3. Seraina Boner SUI 2:42:57

9. Justyna Kowalczyk POL 2:48:19
Wśród mężczyzn wszystko wróciło do normy, jaką w poprzednim sezonie były seryjne zwycięstwa Norwega Petera Eliassena. Norweg nie wygrał co prawda inaugurujących cykl zawodów w Livigno, ale już w Czechach w Jizerskiej Padesatce nie dał szans rywalom i podobnie było w Szwajcarii. Dystans 55 km Norwego pokonał w czasie 2:22:05, o 9 sekund lepszym niż Tord Asle Gjerdalen. Trzeci był kolejny z Norwegów – Morten Eide Pedersen, a pierwszego nie-Norwega znajdziemy dopiero na 8. Miejscu (Marcus Johansson).

Najlepszy z Polaków – Jakub Błachowiak – z czasem 4:12:07 zajął 329. miejsce. 402. Na metę przybiegł Mariusz Błachowiak (4:56:32), a Leszek Walczak był 403. (4:56:32,1) w stawce 444 zawodników.
Czwórka Polaków startowała w biegu towarzyszącym – La Pachifica. Artur Połomka był 98. Wśród mężczyzn, a Stanisław Wojciechowski 106. Wśród kobiet Anna Olejnik była 33., Lidia Walczak 49., a Monika Kucner 50.

Kolejny bieg Ski Classics to Marcialonga (31 stycznia, 70 km „klasykiem”). W zawodach start zapowiedziała Justyna Kowalczyk, będzie też kilkoro innych biegaczy z Polski.

Wyniki>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *