Koniec sezonu pod znakiem krajowych mistrzostw

Zobacz, kto mógł się cieszyć z medali w Finlandii, Szwecji i Norwegii.

  • W Kontiolahti Finowie ścigali się na dystansach 50 i 30 km techniką dowolną. Wśród mężczyzn triumofwał Ville Nousiainen, drugi był Matti Hakala, trzeci Jussi Simula. Wśród pań najszybsza była Kertti Niskanen, drugie miejsce podium zajęła Riita-Liisa Roponen, a trzecia Kirsta Lehtenmaki.

 

  • W szwedzkim Boden mistrzostwo tego kraju w biegu na 50 km zdobył weteran Anders Soedergen (to jego 17 tytuł w karierze), który o prawie 3 minuty wyprzedził Martina Johanssona i Daniela Richardsona. Wśród pań trzynasty już w karierze tytuł mistrzowski zdobyła Charlotte Kalla, która aż o ponad 4 minuty wyprzedziła Joennie Oebere i Mię Eriksson. Panie ścigały się na 30 km.

 

  • W Norwegii pod nieobecność Pettera Northuga, Marit Bjoergen i Therese Johaug walkę o medale na najdłuższych dystansach technika klasyczną rozegrali inni . Wśród mężczyzn bezapelacyjnie najszybszy był Martin Johnsrud Sundby, który o dwie minuty wyprzedził Simena Oestensena i o prawie trzy minuty Hansa Christera Holunda, który na metę wjechał równo ze specjalistą od sprintów Oysteinem Pettersenem (mieli ten sam czas, ale sędziowie medal przyznali Holundowi). W rywalizacji pań tytuł mistrzowski przypadł Astrid Jacobsen. Srebro zdobyła Heidi Weng, brąz Silje Oyre Slind.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *