Koenig Ludwig Lauf odwołany

koenig ludwig trasa odwilżW najbliższy weekend nie odbędą się zawody cyklu Visma Ski Classics i Worldloppet w niemieckim Oberammergau.

Potężne opady deszczu zniszczyły trasy, na których w sobotę i niedzielę narciarze mieli pobiec w Koenig Ludwig Lauf – zawodach, zaliczanych do Visma Ski Classic i Worldoppet. Na listach startowych było sporo polskich nazwisk.

Niestety, zdaniem organizatorów pogoda w najbliższych dniach nie pozwoli na przeprowadzenie zawodów w optymalnych warunkach. Zdjęcia nie pozostawiają zresztą wątpliwości co do słuszności decyzji.
koenig ludwi 2 trasa odwilz

– Jest nam przykro, że musieliśmy podjąć taką decyzję. Temperatura pozostaje powyżej zera z Oberammergau (tu zlokalizowana jest meta – red.) i Ettal (tu jest start – red.) i ma być jeszcze cieplej w najbliższych dniach. Ta krytyczna sytuacja zmusiła nas do odwołania zawodów – ogłosili organizatorzy.

Wcześniej produkowano nawet sztuczny śnieg, by ułożyć go na niektórych odcinkach, ale nic to nie dało, a o przeniesieniu biegów na inny termin nie ma mowy.
– Przeładowany kalendarz Ski Classics na to nie pozwala – twierdzą organizatorzy.

Co ciekawe, w kalendarzu Ski Classic pojawiły się „w zastępstwie” zawody na 50 km techniką klasyczną w austriackim Seefeld. Czy będą mogli w nich wystartować amatorzy – będziemy informować.

Zapisanym na KLL zaproponowano zwrot kosztów w wysokości 50 proc. wpisowego. Trzeba zgłosić chęć odbioru wpisowego lub przenieść tę kwotę akonto przyszłorocznych zawodów. Formularz dostępny jest na stronie koenig-ludwig-lauf.com.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *