Kobielusz poza kadrą A

Magdalena Kobielusz (na fot. z lewej) i Agata Warło nie są już członkiniami kadry seniorek.

Magdalena Kobielusz przestała trenować z kadrą Aleksandra Wierietielnego.

W najbliższy weekend kadra, prowadzona przez Aleksandra Wierietielnego, wystąpi w zawodach FIS w Seefeld – poinformował PZN. Na liście powołanych jest także Magdalena Kobielusz, ale z naszych informacji (potwierdzonych przez Justynę Kowalczyk, asystentkę trenera Wierietielnego) wynika, że 19-letnia zawodniczka nie będzie już trenować z kadrę seniorek. Nie było jej już na zgrupowaniu w Ramsau, dołączyć ma natomiast do kadry młodzieżowej, której opiekunem jest Janusz Krężelok.

-Do zarządu PZN jest złożony wniosek o przeniesienie zawodniczki do kadry młodzieżowej. Posiedzenie odbędzie się w poniedziałek – poinformował nas Jan Winkiel, sekretarz generalny związku.

O motywach decyzji Justyna Kowalczyk nie chciała mówić, a sama zainteresowana nie odpowiedziała na prośbę o kontakt.

Kobielusz była na wcześniejszym zgrupowaniu kadry w Laponii i wystąpiła w biegach w Olos i Gaellivare. Jeśłi wziąć pod uwagę FIS-Punkty, najlepszym występem był ten na 10 km „łyżwą” w Finlandii – istebnianka była w nim 19 i ze stratą 2 minut i 4 sekund zajęła 19 miejsce, tuż nad Karoliną Kaletą, którą uznano za objawienie początku sezonu. Wyżej od Kobielusz uplasowały się inne kadrowiczki – Eliza Rucka była 8, a Izabela Marcisz 6 (wszystkie startowały w gronie seniorek).

Kobielusz to trzecia biegaczka, która w tym roku opuściła kadrę A – po ubiegłym sezonie z kariery zrezygnowała Urszula Łętocha, a jeszcze latem Agata Warło.

W kadrze A pozostało 8 zawodniczek: Weronika Kaleta, Monika Skinder, Izabela Marcisz, Eliza Rucka, Karolina Kaleta, Karolina Kukuczka, Ewelina Kołodziej i Hanna Popko.

Jak mówił przed sezonem Apoloniusz Tajner, prezes PZN, docelowo kadra A ma liczyć 6 osób.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *