Klęska Northuga, Cologna liderem [AKTUALIZACJA]

tdsPetter Northug stracił koszulkę lidera Tour de Ski na rzecz Dario Cologni. Sobotni etap wygrał Kazach Aleksiej Połtaranin.

Bieg przyniósł sporo emocji, choć jeszcze na początku wydawało się, że zostanie on rozegrany według często widywanego scenariusza: spokojne tempo, duża grupa na czele i szaleńcza walka o bonusowe punkty (na trasie można je było zebrać cztery razy, w tym na mecie). Petter Northug wygrał pierwszą premię przed Maksimem Wylegżaninem, ale później schował się w grupie i… nie wydostał się z niej już do końca!

Próbowali mu pomagać rodacy – ostało się ich w stawce ledwie dwóch: Krogh i Gjerdalen – ale to nie są zawodnicy formatu, który pozwalałby myśleć o zastosowaniu rozbieranej od kilku dni na czynniki pierwsze taktyce Norwegów. Jak powinno to wyglądać pokazali za to Rosjanie, którzy dobrze rozegrali kolejne dwie premie (zwłaszcza przedostatnią przed metą) i liderom ekipy – Liegkowowi i Wylegżaninowi – pozwolili zarobić  sporo cennych sekund.

Sama końcówka biegu rozegrała się między grupą 6-7 zawodników, a na linii mety pierwszy był Połtoranin, zwycięzca piątkowego biegu na 5 km w Toblach. Drugie i trzecie miejsce zajęli Kanadyjczycy Len Valjas i Alex Hervey.

Liegkow był piąty, na mecie bonusa nie zdobył i na dodatek został ukarany dodaniem 15 sekund za blokowanie drogi Niemcowi Tobiasowi Angererowi). Kara zmieniła klasyfikację o tyle, że liderem jest Dario Cologna z 6,5-sekundową przewagą nad Liegkowem i 11,5 sekundową nad Northugiem. Czwarty jest Wylegżanin (+16,3 sekundy).

http://www.youtube.com/watch?v=Fsw9YgJP7O0

Wyniki biegu na 15 km

15 km

2 komentarz do “Klęska Northuga, Cologna liderem [AKTUALIZACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *