Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Polski Seniorów

Biegacze i biegaczki z KS AZS AWF Katowice zdobyli w sumie 13 medali w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich.

W tym roku czempionat przeprowadzono w dwóch odsłonach – najpierw w lutym na Kubalonce biegano sprinty indywidualnie i na dystansie 5/10 km techniką klasyczną, a w ostatnich dniach w Jakuszycach ścigano się w Team Sprintach (Cl), biegach dystansowych (15/30 km F), team sprintach mixt oraz sztafetach.

Reprezentanci uczelnianego klubu z Katowic zgarnęli 7 złotych medali (do pięciu przyłożyła się Kornelia Kubińska), cztery srebrne i dwa brązowe. W sumie daje to 13 krążków na 33 możliwe do zdobycia.

Drugie miejsce dla UKS Rawa Siedlce – dwa złote medale (Maciej Staręga w sprincie i wespół z Pawłem Kliszem w team sprincie), srebro i brąz. Dorobek jest więc skromniejszy o trzy krążki w porównaniu z mistrzostwami sprzed roku. Wówczas klasyfikację medalową wygrał LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany (6 medali, w tym 4 złote i 2 srebrne), w tym roku osłabiony brakiem „medalodajnej” Sylwii Jaśkowiec.

Na trzecim miejscu MKS Istebna, na czwartym – MULKS Tomaszów (złoto Moniki Skinder w sprincie), a pierwsze medale zdobyli też biegacze z SS Prządki Ski (Izabela Marcisz) oraz MKS Karkonosze (Michał Skowron).

Zobacz klasyfikację medalową MPS 2016>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *