Klamka zapadła! PORR zbuduje ośrodek w Jakuszycach

Fot: DPIiN

W końcu udało się podpisać umowę na budowę Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Prace zakończyć się mają w I kwartale 2021 r.

Nie Torpol, którego wybór został skutecznie oprotestowany przez rywali, ale konsorcjum z udziałem firm PORR (jest liderem), Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromonaż Rzeszów wybuduje w 19 miesięcy ośrodek w Górach Izerskich.

Wartość kontraktu to 175 mln zł brutto.

Na Polanie Jakuszyckiej zostanie zbudowany czterokondygnacyjny ośrodek o funkcji sportowej, konferencyjnej i hotelowej, o łącznej powierzchni ponad 22 tysięcy m. kw. Kontrakt przewiduje również zagospodarowanie ok. 55 tysięcy m. kw. terenu, z czego ponad 27 tysięcy m. kw. zostanie przygotowane pod nawierzchnie sportowe.

Na terenie ośrodka powstaną m.in. trasy biegowe i biathlonowe, boisko piłkarskie, rolkostrada, kryta pływalnia oraz bieżnia lekkoatletyczna.

Termin wykonania określono na luty 2021 r., a rozpoczęcie prac zaplanowano na lipiec tego roku – wykonawcy wejdą na plac budowy już w najbliższy piątek.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *