Kamil Bury z pierwszymi punktami Pucharu Świata

Kamil Bury z trenerem Lukasem Bauerem

Starszy z braci Burych awansował do ćwierćfinału sprintu „klasykiem” w Val di Fiemme. Zajął ostatecznie 27 miejsce. Wygrał J. H. Klaebo.

Szósty etap Tour de Ski to sprint techniką klasyczną. Można było liczyć na niezły występ zwłaszcza Kamila Burego, bo to była do tej pory „jego” konkurencja, na dodatek rywali-specjalistów od sprintu w tourze ubyło.

24-latek wykorzystał szansę i z 20 wynikiem przebrnął kwalifikacje. 40 miejsce zajął w nich Dominik Bury.

Eliminacje wygrał Johannes Hoesflot Klaebo, z dużą, bo 6-sekundową przewagą nad Włochem Federico Pellegrino. Trzeci był Norweg Paal Golberg.

Dalej awansowali też m.in. Aleksander Bolszunow i Siergiej Ustiugow i to dwaj Rosjanie (a także Golberg oraz kolejni Rosjanie – Andriej Mielniczenko i Gleb Retiwych) spotkali się z Klaebo w finale. Norweg znów nabrał największej prędkości na ostatnim zjeździe, a na finiszu pchał najdynamiczniej, co pozwoliło mu wygrać kolejny sprint i objąć prowadzenie w generalce Touru. Przed wspinaczką na Alpe Cermis ma jedną sekundę przewagi nad Bolszunowej i 17 sekund nad Ustiugowem. Pozostali zawodnicy mają już co najmniej 1:53 minuty straty.

Dominik Bury jest 25., a Kamil Bury 45. W ćwierćfinale sprintu przez moment był na trzecim miejscu, ale później osłabł i zajął ostatecznie ostatnią pozycję.

WYNIKI kwalifikacji>>

WYNIKI sprintu>>

Klasyfikacja Tour de Ski po 6 z 7 etapów>>

Wśród pań zwyciężyła Słowenka Anamaria Lampić, która na finiszu ograła Astrid Jacobsen i Amerykankę Jessicę Diggins. 11 była Therese Johaug, 12- Ingvild Flugstad Oestberg.

WYNIKI kwalifikacji>>

WYNIKI sprintu>>

W klasyfikacji generalnej prowadzi Therese Johaug, która ma tylko 3 sekundy przewagi nad Jacobsen, 14 nad Rosjanką Niepriajewą, 23 nad Oestberg i 47 nad Weng. Szwedka Ebba Andersson jest siódma i ma 1:03 minuty straty.

Klasyfikacja generalna Touru>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *