Justyna Kowalczyk wyjeżdża do Estonii

Polska mistrzyni olimpijska pojechała na kolejny obóz przygotowawczy. Tym razem do estońskiego Otepaeae. Spędzi tam trzy tygodnie.

Trening Justyny Kowalczyk skupi się na jeździe na nartorolkach. W Zakopanem, gdzie przed kilkoma dniami zawodniczka zakończyła 10-dniowy obóz, możliwości do takiego treningu były ograniczone – trasa w Centralnym Ośrodku Sportu jest krótka i – jak przyznawała Kowalczyk – jazda po niej była żmudna. Teraz takich problemów nie będzie, bo w Otepaeae rolkostrada jest profesjonalna. Rozgrywano tam np. zawody Pucharu Świata w biegach na nartorolkach, ponadto jest to popularny latem ośrodek przygotowawczy m.in. dla rosyjskiej kadry biegaczy czy biathlonistów.

– Muszę przyznać, że już z niecierpliwością czekałam na to zgrupowanie. Trening, który mamy do wykonania w Estonii, to jest mój trening, jeżeli można to tak nazwać. Poza tym Otepaeae to miejsce, które lubię. Sympatyczni ludzie, fajne trasy do treningu. Cieszę się na ten wyjazd i czas tam spędzony – podkreśliła Justyna Kowalczyk na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Źródło: www.justyna-kowalczyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *