Justyna Kowalczyk rozpoczęła przygotowania

Kowalczyk latemNie w austriackim Ramsau, ale w górach Sierra Nevada Justyna Kowalczyk rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu.

Jak tłumaczy Aleksander Wierietielny, trener Kowalczyk, cytowany na oficjalnej stronie internetowej biegaczki, plany zmieniły się dlatego, że przed rokiem potrzebne były treningi na śniegu (w Ramsau jest lodowiec) ze względu na operację kolana – Kowalczyk przebyła ją w marcu 2012 r.

– Teraz z kolanem jest wszystko w porządku, więc możemy wrócić do tradycyjnych mocnych treningów na rowerze i nartorolkach. Poza tym z naszej analizy wynika, że w tych sezonach, gdy rozpoczynaliśmy przygotowania w Hiszpanii uzyskiwaliśmy później dobre wyniki – powiedział Aleksander Wierietielny.

Justynie Kowalczyk będzie towarzyszyć jej sparingpartner Maciej Kreczmer i fizjoterapeuta. Pierwsze treningi były zaplanowane na czwartkowy poranek.

– Wiadomo, że pierwsze zajęcia będą nieco lżejsze, a obciążenia będziemy stopniowo zwiększać, ale Justyna w ostatnich dniach trenowała już w domu, nie wraca więc do zajęć po takim zupełnym lenistwie. Poza tym wszyscy jesteśmy wypoczęci i spragnieni ciężkiej pracy – podkreślił trener Wierietielny.

Źródło: Justyna-Kowalcyzk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *