Johaug: Marit będzie trudno pokonać

Marit Bjoergen wciąż będzie bardzo trudno pokonać. Na treningach wspieram ją jednak jak mogę – mówi Therese Johaug.

Dla Johaug to właśnie koleżanka z reprezentacji będzie  największym rywalem w kolejnym sezonie. Nie przeszkadza to w tym, by obie wspólnie trenowały
– Nasz trening w tej fazie przygotowań koncentruje się na objętości. Od niedzieli będziemy jednak już w Kvitfjell, tam nacisk położony zostanie na intensywność. Mamy przed sobą kilka ciężkich zajęć – dodaje 24-letnia Norweżka.

Koleżanki z kadry mają jednak trochę inne cele – dla Bjoergen medale na mistrzostwach świata w Val di Fiemme i zwycięstwo w Tour de Ski są tak samo ważne, dla Johaug wielodniówka odbywająca się na przełomie roku nie będzie priorytetem.

Johaug nie przekreśla jednak TdS, choć przyznaje, że dwa szczyty formy osiągnąć nie będzie łatwo. Norweżki na pewno będą odpuszczać niektóre starty w Pucharze Świata, m.in. zawody w Kanadzie w grudniu.
– Klasyfikacja generalne Pucharu Świata nie będzie miała dla mnie w tym sezonie aż takiego znaczenia – dodaje Johaug.

24-letnia Johaug ma w kolekcji jeden indywidualny złoty medal z MŚ w Oslo z 2011 r. (30 km F) i dwa złota w sztafecie – z igrzysk w Vancouver i z Oslo. Na wzgórzach Holmenkollen zdobyła też brąz na 10 km Cl, a krążek w tym samym kolorze wygrała też w 2007 r. w Sapporo w biegu łączonym na 15 km. W Tour de Ski w 2011 r. zajęła 2. miejsce, rok później – trzecie, ustępując tylko Bjoergen i zwyciężczyni Justynie Kowalczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *