Johaug i Bolszunow najszybsi w Lillehammer

Lillehammer

W Pucharze Świata rywalizowano w sobotę w biegach łączonych.

Pierwsze na trasę biegu na 15 km (7,5 km Cl + 7,5 km F) ruszyły panie i niemal od początku mocne tempo narzuciła Therese Johaug, która wypracowała sobie bezpieczną przewagę i pewnie wygrała kolejny bieg – było to jej 16 zwycięstwo w ostatnich 17 biegach dystansowych, w których wzięła udział.

Walkę o drugie miejsce stoczyły Amerykanka Jessica Diggins z Norweżką Heidi Weng. Pierwsza z biegaczek przypuściła decydujący atak na ostatnim podbiegu przed finiszem.

Polki nie startowały.

W biegu mężczyzn na 30 km (15 km Cl + 15 km F) na części rozgrywanej techniką klasyczną stawkę starał się rozrywać Fin Iivo Niskanen, ale rywale nie ustępowali mu na krok. Dopiero po zmianie nart na łyżwowe mocno do pracy wzięła się trójka biegaczy – Norwegowie Hans Christer Holund i Emil Iversen oraz Rosjanin Aleksander Bolszunow. Szybko uzyskali oni kilkunastosekundową przewagę, której grupa pościgowa nie zdołała zniwelować już do końca.

Z walki o zwycięstwo pierwszy odpadł Iversen, a na ostatnim podbiegu Bolszunow nie dał szans Holundowi i odniósł kolejne zwycięstwo w karierze.

Polacy nie startowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *