Jest terminarz SNS Salomon Nordic Sunday

Organizatorzy wieloetapowego cyklu zawodów SNS Salomon Nordic Sunday podali harmonogram biegów w sezonie 2011/2012.

Jak już wcześniej informowaliśmy, pierwsze zawody trzeciej edycji SNS zaplanowano na 18 grudnia – oczywiście w Jakuszycach.

Znany był także termin kolejnych zawodów – 15 stycznia. Dziś doprecyzowano, że będzie to jednocześnie Bieg Tysiąclecia, organizowany do tej pory na początku roku przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Łączony charakter będzie mieć też trzeci etap, zaplanowany na 22 stycznia. Wtedy odbędzie się IV Bieg Bez Granic, zaliczany do klasyfikacji SNS.

Już tydzień później zawodnicy ścigać się będą w Biegu Gwarków na trasach koło schroniska Andrzejówka k/Wałbrzycha. I te zawody punktowane będą w klasyfikacji SNS.

Zanim nastąpi dłuższa przerwa, związana z zawodami Pucharu Świata w Jakuszycach, pobiegać będzie można jeszcze raz – 5 lutego. I to właśnie na trasach, na których dwa tygodnie później rywalizować będą zawodnicy ze światowej czołówki.

Kolejne etapy cyklu SNS zaplanowano na 26 lutego, 11 marca i 18 marca. Wszystkie maja się odbyć w Jakuszycach.

Na razie nie wiadomo, które zawody SNS zaliczane będą do Mistrzostw Polski Amatorów.

– Cały czas trwają rozmowy dotyczące zgrania naszego kalendarza z imprezami MPA. Także do rozpiski startów w ramach trzeciej edycji SNS dojdzie jeszcze kilka imprez z MPA. Szczegóły wkrótce – podają organizatorzy na stronie internetowej.

Zawody – podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach – rozgrywane będą na dystansach mini (10 km) i mega (20 km), zarówno techniką klasyczną, jak i dowolną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *