Jest projekt kalendarza PZN na sezon 2018/2019

W kalendarzu co prawda jesień, ale Polski Związek Narciarski pomyślał o zimie i przedstawił projekt kalendarza centralnego. 

Sezon ma zostać zainaugutowany 8-9 grudnia w Ptaszkowej, gdzie odbyć się mają zawody w ramach NPRBN, czyli Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. To dawny „Bieg na Igrzyska”. Organizatorem ma być PZN, ale przy tych zawodach postawiono znak zapytania, bo choć w Ptaszkowej jest sztuczne naśnieżanie, to z organizacją zawodów nie szło tam gładko – latem odwołano zawody nartorolkowe. W październiku ma się tam odbyć finał Pucharu Polski.

W kalendarzu są jeszcze trzy etapu NBRBN i jeden termin rezerwowy, gdyby gdzieś były problemy ze śniegiem. 4-6 stycznia Puchar Bieszczad w Ustrzykach, 25-27 stycznia Puchar Roztocza w Tomaszowie (w tym Młodzieżowe Mistrzostwa Polski), 9-10 marca Puchar Beskidów na Kubalonce. Ta zawody mają także rankgę FIS Slavic Cup i Mistrzostw Polski Seniorów, a dokładnie ich pierwszej części. W planie biegi sprinterskie klasykiem i na 10/15 km F.

Także na Kubalonce ma się odbyć druga część Mistrzostw Polski Seniorów, z tym że termin – 28-31 marca – wydaje się mocno ryzykowny, bo o tej porze roku na Kubalonce po śniegu mogą zostać już tylko wspomnienia.

W kalendarzu znalazły się też Slavic Cupy w Strbskim Plesie (15-16 oraz 29-30 grudnia), a także w Kremnicy-Skałce (23-24 marca) i Zakopanem (2-3 lutego).

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ma się odbyć 19-24 lutego, ale na razie nie wiadomo gdzie.

kalendarz_pzn_bn_2018-2019_projekt

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *