Jakubiec i Michałek zwyciężyli na Magurce

W Pucharze Magurki, zaliczanym do Pucharu Polski Amatorów, zwyciężyli 15-letnia Maria Jakubiec oraz 52-letni Piotr Michałek.

W XII Pucharze Magurki rywalizowano na dystansach 7,5 km (kobiety) i 10 km (mężczyźni). Obowiązywała technika klasyczna.

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjne były dwie juniorki z klubu LKS Klimczok Bystra – Maria Jakubiec i Zofia Dusińska. Pierwsza z nich pokonała trasę w 31 minut i 44 sekundy, druga była o 5 sekund wolniejsza. Trzecie miejsce – ze stratą 4 minut i 28 sekund – zajęła Anna Bezulska, która dzień wcześniej została mistrzynią Polski amatorek w biegach narciarskich.

1 143 Jakubiec Maria 2004 Wilkowice 31:44.8
2 145 Dusińska Zofia 2003 Wilkowice 31:50.0 5.2
3 101 Bezulska Anna 1978 Gorzów Wlkp. 36:13.3 4:28.5
4 36 Marszałek Ewa 1976 Rzeszów 36:38.6 4:53.8
5 94 Barut-Skupień Barbara 1975 Bielsko-Biała 37:57.9 6:13.1
6 18 Pawlik Izabela 1978 Wilkowice 38:15.8 6:31.0
7 96 Śpiewak Alicja 1973 Wilkowice 40:14.1 8:29.3
8 24 Sikora Alicja 1952 Bielsko Biała 40:37.3 8:52.5
9 84 Major Sylwia 1983 42:50.8 11:06.0
10 95 Jasiak Elżbieta 1973 Bielsko-Biała 43:29.2 11:44.4
11 82 Olejniczak Halina 1960 Kościelisko 44:06.7 12:21.9
12 80 Moczała Anna 1984 Jasienica 45:18.4 13:33.6
13 63 Przybyło Lucyna 1966 Rzeszów 45:32.9 13:48.1
14 113 Libardi-Kłyś Sylwia 1959 Gliwice 46:50.3 15:05.5
15 83 Stochel Teresa 1953 Krakow 47:52.4 16:07.6
16 11 Zachara Maria 1957 Rabka – Zdrój 47:58.2 16:13.4
17 103 Tarnawa Jolanta 1969 Wilkowice 48:20.4 16:35.6
18 58 Zielińska Monika 1986 Katowice 48:44.4 16:59.6
19 107 Czaja Amelia 2003 Nakło Slaskie 49:16.0 17:31.2
20 34 Rejus Dorota 1960 Głogów Młp. 53:21.5 21:36.7
21 51 Zięba Krystyna 1957 Bystra 56:20.6 24:35.8
22 85 Rogalska Celina 1958 Zakopane 57:57.9 26:13.1
23 4 Kiślewska Małgorzata 1970 Libiąż 58:14.4 26:29.6
24 106 Czaja Joanna 1977 Nakło Slaskie 1h00:53.5 29:08.7
25 100 Adamczyk Natalia 1992 Łodygowice 1h07:57.4 36:12.6
26 112 Harmansa Kornelia 1973 Gogolin 1h08:37.5 36:52.7
27 56 Wojtyczka Alicja 1959 Mysłowice 1h13:08.4 41:23

W biegu mężczyzn porażkę z dnia poprzedniego z MPA powetował sobie Piotr Michałek, który o 18 sekund pokonał drugiego na mecie Artura Bożka z Buczkowic (młodszego o 35 lat). Trzeci na mecie zameldował się Robert Faron (+1:43.5).

1 49 Michałek Piotr 1967 Jaworzynka 35:55.4
2 148 Bozek Artur 2002 Buczkowice 36:13.1 17.7
3 1 Faron Robert 1974 Zalesie 37:38.9 1:43.5
4 48 Legierski Grzegorz 1971 Koniaków 37:45.6 1:50.2
5 28 Kustroń Bogdan 1965 Krosno 38:32.3 2:36.9
6 44 Mojeścik Andrzej 1977 Istebna 38:47.9 2:52.5
7 27 Staroń Jacek 1977 Krosno 39:05.0 3:09.6
8 14 Jarecki Sebastian 1980 Bielsko-Biała 39:33.1 3:37.7
9 53 Rabski Ireneusz 1985 Skomielna Biała 41:47.4 5:52.0
10 3 Porębski Piotr 1959 Rybnik 43:28.9 7:33.5
11 78 Sadowski Robert 1967 Gołdap 44:38.6 8:43.2
12 67 Kubica Łukasz 1989 Bielsko-Biała Straconka 44:51.5 8:56.1
13 15 Koprowski Edward 1964 Mysłowice 44:56.2 9:00.8
14 54 Rabski Józef 1959 Skomielna Biała 44:56.4 9:01.0
15 26 Janocha Robert 1965 Krosno 45:11.8 9:16.4
16 9 Winnicki Robert 1973 Ustrzyki Dolne 45:37.3 9:41.9
17 55 Rabski Władysław 1962 Skomielna Biała 45:41.3 9:45.9
18 8 Grzadziel Dariusz 1969 Ustrzyki Dolne 46:45.3 10:49.9
19 59 Kawulok Piotr 1964 Grodziec 47:35.8 11:40.4
20 12 Zachara Remigiusz 1957 Rabka – Zdrój 48:12.7 12:17.3
21 104 Ferens Artur 1993 Wodzisław Śląski 48:40.0 12:44.6
22 16 Chlebek Wojtek 1972 Wilkowice 48:58.8 13:03.4
23 45 Siwczyk Andrzej 1957 Rybnik 49:10.6 13:15.2
24 90 Śpiewak Kacper 1999 Wilkowice 49:10.7 13:15.3
25 108 Pawlusiak Łukasz 1980 Wilkowice 49:12.8 13:17.4
26 32 Krańczuk Mariusz 1972 Bielsko-Biała 49:22.9 13:27.5
27 19 Pawlik Nikodem 1976 Wilkowice 50:16.5 14:21.1
28 81 Żurek Tomasz 1979 50:20.2 14:24.8
29 46 Kościelniak Kazimierz 1958 Bystra 50:29.5 14:34.1
30 114 Kłyś Ryszard 1960 Gliwice 50:47.3 14:51.9

WYNIKI>>

WYNIKI w kategoriach>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *