Jaki sprzęt mają najlepsi narciarze

newfischer1Jeśli narty, to Fischera, jeśli buty, to raczej Alpina, a kije to niemal wyłącznie Swix – to sprzęt, który wybierają najlepsi narciarze świata.
Sprawdziliśmy z jakiego sprzętu korzystają najlepsi zawodnicy świata.

Zdobywca dużej Kryształowej Kuli Petter Northug od lat startuje na deskach Fischera, a od niedawna jest wierny butom Alpiny. To marka popularna w czołówce – obuwie słoweńskiej firmy docenili także Rosjanin Maksym Wylegżanin oraz Norweg Krogh.

Dwaj Rosjanie z TOP10 – Liegkow i Czernousow – dwa sezony temu „przesiedli” się na narty i buty Rossignola (pierwszy startował wcześniej na Madshusach, drugi na Fischerach), ale w szerokiej czołówce są raczej wyjątkami, bo niepodzielnie w nartach króluje Fischer, który coraz śmielej rozpycha się też jako dostawca butów. Pola bez walki nie chcą oddać tu Salomon (ale tylko w obuwiu; w nartach Salomon prawie nie istnieje, kijów tej firmy nie używa nikt z najlepszych biegaczy) i wspomniana Alpina.

W TOP10 aż ośmiu zawodników używa kijów Swixa, jeden – Dario Cologna – przed rokiem zawarł indywidualny kontrakt z One Way’em i stał się twarzą tej marki, a Martin Johnsrud Sundby biega z mało popularnymi kijami KV+.

narty  buty kije
 Petter NORTHUG Fischer Alpina Swix
 Aleksander LIEGKOW Rossignol Rossignol  Swix
 Dario COLOGNA  Fischer  Fischer  One Way
 Aleksiej POŁTORANIN  Fischer  Fischer  Swix
 Maksym WYLEGŻANIN  Fischer  Alpina  Swix
 Ilja CZERNOUSOW  Rossignol  Rossignol  Swix
 Emil JOENSSON  Fischer  Fischer  Swix
 Martin JOHNSRUD SUNDBY  Fischer  Fischer  KV+
 Marcus HELLNER  Fischer  Salomon  Swix
 Finn HAAGEN KROGH  Fischer  Alpina  Swix

1 komentarz do “Jaki sprzęt mają najlepsi narciarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *