Izabela Marcisz siódma w biegu na 10 km F w Gaellivare

Izabela Marcisz zajęła siódme miejsce w zawodach FIS w szwedzkim Gaellivare. Do zwyciężczyni – Fridy Karlsson – strciła 1 minutę i 44 sekundy. W biegu juniorek na podium stanęła Daria Szkurat.

Polsce poszło lepiej niż w sobotnim biegu techniką klasyczną, choć strata do ścisłej czołowki była spora. Frida Karlsson wygrała z przewagą 29 sekund nad Ebbą Andersson, trzecia była Moa Olsson (+34,8), czwarta – Louise Lindstroem (+54,3), piąta Charlotte Kalla (+1:12,4), a szósta Linn Soemskar (+1:31.5).

Marcisz tym razem okazała się natomiast minimalnie (o 0,3 sekundy) lepsza od Łotyszki Patriciji Eiduki, a z zawodniczek regularnie startujących w Puchrze Świata w pokonanym polu pozostały także Szwajcarka Nadine Faehndrich, Szwedka Moa Lundgren (obie to raczej sprinterki) i Japonka Masako Ishida (specjalizuje się w długich dystansach klasykiem).

WYNIKI>>

W rozegranym wcześniej biegu juniorek na dystansie 10 km techniką dowolną trzecie miejsce zajęła Daria Szkurat (+39,2 straty do zwyciężczyni Szwedki Therese Patomelli), szosta była Karolina Kukuczka (+1:35.6).

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *