Izabela Marcisz i Dominik Bury najszybsi na dystansach [MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW]

Izabela Marcisz i Dominik Bury zdobyli złote medale w drugim dniu mistrzostw Polski seniorów, odbywających się na trasach na Kubalonce. 

To były dość nietypowe mistrzostwa Polski. Nie dość, że odbyły się w terminie, kolidującym z uniwersjadą (co oznaczało, że zabrakło na starcie kilku seniorów oraz dwóch biegaczek, które miałyby duże szanse na podium – Urszuli Łętochy i Weroniki Kalety), to jednocześnie rozegrano zawody Pucharu Kontynentalnego oraz Puchar Grupy Azoty. Jakby tego było mało, w niedzielnym biegach dystansowych nie zobaczyliśmy ani Macieja Staręgi, ani Kamila Burego, którzy zapewne pojadą na Puchar Świata do Drammen. Nie wystąpiła też Justyna Kowalczyk, choć w mediach społecznościowych dzieliła się zdjęciami z treningów na Kubalonce.

W niedzielę panie rywalizowały na dystansie 10 km techniką dowolną. Murowaną faworytką była Izabela Marcisz, która potwierdziła, że w tej konkurencji ma dużą przewagę nad krajowymi rywalkami. Druga w klasyfikacji Magdalena Kobielusz miała 1:48 straty do Marcisz. Brązowy medal zdobyła Agata Warło (+2:11.7). Czwarte miejsce – to niespodzianka – zajęła Marcelina Wojtyła, która okazała się szybsza od kadrowiczki A Moniki Skinder. Wojtyła trenuje pod okiem Janusza Krężeloka w kadrze młodzieżowej. Szóste miejsce dla Karoliny Kukuczki, siódme – Eweliny Kołodziej.

W rywalizacji panów pewniakiem do złota był Dominik Bury. Zawodnik MKS Istebna trasę 15 km pokonał w czasie 38:50. Drugi, ale z potężną stratą (+3:14.3), był Mariusz Michałek, a trzeci (+3:14.9) – Mateusz Chowaniak.

Michałek to były reprezentant Polski, który po zawieszeniu za doping zmienił dyscyplinę na kolarstwo MTB (startuje tam z sukcesami), a zimą występuje czasem na trasach biegowych. Trzeci na mecie Chowaniak to od tego sezonu serwismen w kadrze A, wcześniej był przez kilka lat w kadrze młodzieżowej. Czwarte miejsce zajął natomiast Marcin Rzeszótko, przed laty w kadrze, a obecnie trener w SMS Zakopane. Piąty był Krzysztof Małkiński, dalsze miejsca zajmowali młodsi zawodnicy – Wiktor Czaja i Michał Boreczek (obaj obecnie w kadrze młodzieżowej).

Kamil Zatoński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *