Iwanowski i Staręga najszybsi w Gołdapi

nartorolkiW nartorolkowym, Letnim Biegu Jaćwingów, najszybsi okazali się Daniel Iwanowski i Anna Staręga.

Na starcie zawodów stanęło 48. zawodników – amatorów i zawodników z licencjami. Kilkunastu biegaczy z Litwy ze względu na awarię autobusu dojechało z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, ale pozwolono im wsytartować, a wyniki uwzględniono w klasyfikacji końcowej.

Trasa składała się z trzech pętli o długości 7 km i wiodła z głównego placu miasta przez odcinek nowej obwodnicy. Po starcie czołówka dość szybko się uformowała, a o zwycięstwo wśród mężczyzn do końca walczyli Daniel Iwanowski (Iryd Gołdap), Litwin Jaunius Drusys oraz Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce). Ten pierwszy pokonał półmaraton w czasie 00:42:11, Drusys stracił do zwycięzcy 2 sekundy, a Posiadała – 10 sekund.

Wśród pań Anna Staręga (UKS Rawa Siedlce) dość szybko wysforowała się na czoło, ale systematycznie dystans do niej skracała inna z byłych kadrowiczek – Emilia Romanowicz (UKS Puszcza Supraśl). Na mecie obie panie miały ten sam czas, ale zwycięstwo przypadło pierwszej z nich. Trzecia, z 5-minutową stratą, była Litwinka Silvija Adomonute.

Oddzielną klasyfikację mieli ci, którzy wystartowali na nartorolkach klasycznych. Tu najszybszy okazał się Radosław Aleksandrow (00:52:42).

Wyniki-nartorolki-27.07.2014

1 komentarz do “Iwanowski i Staręga najszybsi w Gołdapi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *