Ivan Hudac o byłych podopiecznych

ivan hudacSłowak Ivan Hudac pożegnał się z polską kadrą po dwóch latach pracy. Jak ocenia ten czas i byłe podopieczne?

Ivan Hudac był trenerem całej kadry A-mix, ale jego wysiłki skoncentrowane były przede wszystkim na żeńskiej części reprezentacji, którą szykowano do występu w sztafecie olimpijskiej. Słowak, który przerywa karierę trenerską, do szerokiej czołówki wprowadził Sylwię Jaśkowiec (teraz zawodniczka będzie trenować z Justyną Kowalczyk i Aleksandrem Wierietielnym) i właśnie jej poświęcił najwięcej miejsca w rozmowie z portalem Polskiego Związku Narciarskiego.

Sylwia ma potencjał, by w zawodach rozgrywanych techniką dowolną – sprintach czy prologach wskakiwać na podium. Myślę, że ma także szansę na czołową dziesiątkę w biegach długich. Liczę na to, że Sylwia wykorzysta swoje duże możliwości. Sylwia nie wierzyła wcześniej w to, że może powrócić do wysokiej formy i osiągać świetne wyniki. Tej zimy powróciło to zaufanie do siebie samej. Zajęło nam dwa lata ciężkiej pracy, aby Sylwia uwierzyła w trening, w siebie, w to, że ma ogromny potencjał. Przez niewiarę w siebie miała trochę pomylone cele życiowe. Chciała robić coś innego, niż to, do czego ma predyspozycje i potencjał. Powiedziałem jej, że musi wykorzystać to, do czego ma najlepsze możliwości. W końcu w to uwierzyła i dobre wyniki powróciły – powiedział Ivan Hudac.

W Kornelię Kubińskią Słowak też wierzy i uważa, że nie osiągnęła jeszcze swojego maksimum, czyli – w jego ocenie – miejsc w okolicy piętnastego w pucharowych zawodach.

Kornelia Kubińska może być mocna w biegach techniką klasyczną, zwłaszcza na 5 kilometrów – mówi Hudac.

Problem w tym, że biegów na takich dystansach – poza etapowym w Tour de Ski – właściwie się nie rozgrywa.
To nie jedyny problem.
To nie jest zawodniczka, która może przez cały sezon być bardzo dobra, jej organizm na to nie pozwala. Ale może się świetnie przygotować do konkretnej imprezy, na przykład mistrzostw świata – dodaje Hudac.

Jego zdaniem, Paulina Maciuszek potrzebuje pracy nad siłą, motywacją.
Ma bardzo dobre warunki fizyczne, genetyczne. Ale popełnia też często błędy, które nie pozwalają jej na uzyskanie dobrego wyniku – boi się szybko zjechać, hamuje podczas zjazdu i sekundy uciekają. Potem zamiast 25. miejsca jest 35. Paulina wie o tym i rozumie, że musi nad tym pracować – twierdzi Ivan Hudac.

KZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *