Gdzie zmierzyć się z Petterem Northugiem?

Norweski król nart rozważa start w trzech biegach z cyklu Worldloppet. Na dwa z nich – Bieg Wazów i Marcialongę zapisy zostały już zamknięte. Dla amatorów ostatnia  szansa na zmierzenie się z mistrzem to start w niemieckim Koenig Ludwig Lauf.

Choć start Northuga przesądzony jest tylko w Biegu Wazów (Norweg będzie się tam ścigał w drużynie Team United Bakeries, razem z Thomasem Alsgaardem i ubiegłorocznym zwycięzcą biegu Joergenem Brinkiem), to niewykluczone, że zawodnik weźmie udział także we włoskiej Marcialondze i w niemieckim Koenig Ludwig Lauf.

Jak już informowaliśmy, zapisy na Vasaloppet i Marcialongę zostały już zamknięte (czytaj więcej >> ) . Wciąż natomiast można zapisywać się na Koenig Ludwig Lauf, rozgrywany na początku lutego w niemieckim Oberammergau.

Organizatorzy ogłosili właśnie, że Northug wystartuje. I choć nie jest to przesądzone, to start Norwega jest o tyle prawdopodobny, że w tym samym czasie zawody Pucharu Świata rozgrywane są w dalekim rosyjskim Rybińsku, który w ostatnich sezonach omijany był szerokim łukiem przez zawodników ze ścisłej czołówki klasyfikacji Pucharu Świata.

Niemcy poinformowali jednocześnie, że trwają prace nad poszerzeniem tras na węższych odcinkach (większość 50 km pętli i tak jest szeroka), ponadto w okolicach pałacu Linderhof zainstalowane będą armatki śnieżne tak, by zabezpieczyć przejezdność trasy zimą. W minionym sezonie z powodu odwilży w ostatniej chwili zmodyfikowano trasę, pomijając odcinek prowadzący właśnie koło malowniczego pałacyku.

Więcej o biegu, w tym mapa, profil trasy, propozycje dojazdu oraz wysokość opłat startowych – czytaj tutaj >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *