Gällivare zorganizuje narciarski tour na wiosnę

gaellivareSzwedzi z położonego ponad 1100 km na północ od Sztokholmu Gaellivare liczą na przyciągnięcie tych, którym śniegu nigdy dość.

Miejscowość, która sześciokrotnie gościła zawody Pucharu Świata, po raz ostatni miała ten zaszczyt przed rokiem. Ostatni być może dosłownie, bo we wstępnym kalendarzu FIS do sezonu 2018-2019 zawodów w Gaellivare nie ma, są za to biegi w szwedzkim Ulricehamn oraz oczywiście Falun.

Na pocieszenie zostają otwierające sezon i coraz popularniejsze zawody FIS (w listopadzie tego roku startowali tam nasi kadrowicze), a miejscowi działacze postanowili nie tylko zaczynać, ale też kończyć ściganie na wysokim poziomie. Znaleźli partnera – Volkswagena – i od 3 do 6 kwietnia zorganizują tour. W programie będą biegi na długim dystansie (30 km kobiety, 50 km mężczyźni), miejski sprint oraz wspinaczka na górę Dundret na trasie o różnicy wzniesień 360 m.

-Wielu zawodników dopytywało o możliwość rywalizacji pod koniec sezonu. Nie byłoby już takiej presji, jak w Pucharze Świata, a warunki do biegania są w kwietniu wciąż doskonałe.

 

Informację o zawodacj można znaleźć na stronie www.skidsmgellivare.se.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *