Fischer: duży staje się jeszcze większy

Dominacja austriackego producent sprzętu narciarskiego z każdym sezonem staje się coraz większa. Kontrakty z Fischerem podpisali właśnie Dario Cologna, Tobias Angerer, Emil Joensson, Anna Haag…

Przed rokiem Justyna Kowalczyk zamieniła buty Salomona na te, oferowane przez firmę Fischer. W jej ślady idą też inni czołowi biegacze. Kilkanaście dni temu Dario Cologna, szwajcarski zwycięzca Tour de Ski i Pucharu Świata, zamienił buty Alpiny na Fischera, a w kolejnym sezonie ze sprzętu producenta z Ried im Innkreis korzystać będą też Szwedzi: Anna Haag (do tej pory Atomic) i Emil Joensson (do tej pory buty Salomona). Niemiec Tobias Angerer rozstał się z kolei z Rossignolem i również wybrał barwy czarno-kanarkowe.

Fischer poniósł jednak także i straty: rodzimą firmę One Way, coraz odważniej rozpychającą się na rynku, reklamować będzie jeden z najlepszych fińskich biegaczy Sami Jauhojaervi. Dwukrotny brązowy medalista MŚ w Libercu w 2009 r. korzystać będzie nie tylko z kijów, ale też z nart i butów. One Way pokazał je już rok temu, ale do masowej sprzedaży trafią dopiero teraz.

Na kontrakt z One Way’em (ale tylko w odniesieniu do kijów) zdecydował się Dario Cologna, do tej pory biegający z kijami Swixa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *