Emilia Romanowicz: Zabrakło doświadczenia

RomanowiczBiegaczka z Supraśla nie zdołała zapunktować w Jakuszycach.

Zawodniczka UKS Puszcza Supraśl zajęła 33. miejsce w zawodach Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej. Teraz biegaczka koncentruje się na przygotowaniach do Slavic Cup i Biegu Piastów.

Biegowki24.pl: Przez dłuższy czas wydawało się, że doszlusujesz do czołowej trzydziestki w biegu na 10 km i zdobędziesz pucharowe punkty. Czegoś jednak zabrakło.

– Myślę, że zabrakło trochę doświadczenia. W tym sezonie nie miałam też zbyt wielu biegów techniką klasyczną, brakowało więc też „obiegania”.

– Z zewnątrz trasa wydawała się daleka od ideału, ale jak wyglądała w praktyce?

– Trasa jest bardzo wymagająca, zarówno pod kątem technicznym, jak i rozłożenia sił. Trzeba było szukać miejsca, gdzie lepiej trzymało i narty lepiej pracowało. Na zjazdach też trzeba było uważać. Na sprzęt nie mogą narzekać.

– Jakie masz najbliższe plany startowe, bo z resztą młodzieżowej kadry nie jedziesz na mistrzostwa U-23 (Emilia Romanowicz jest już seniorką – red.).

– Musze sobie zorganizować najbliższe tygodnie, bo nie chciałabym wypadać z rytmu startowego. Mimo wszystko start najbardziej mobilizuje i jest zdecydowanie lepszy niż trening na sucho.

– W Polsce za bardzo nie ma jednak gdzie biegać…

– Dotarł do mnie wieści, że w mojej miejscowości (Romanowicz reprezentuje UKS Puszczę Supraśl – red.) są świetne warunki do trenowania, więc pewnie tam wybiorę się na tydzień. Następny poważny start to kolejna edycja FIS Slavic Cup na Słowacji (14-16 lutego).

– Weźmiesz udział w Biegu Piastów?

– W tym roku mistrzostwa Polski seniorów rozegrane będą na dystansie 30 km. Bardzo chętnie pobiegłabym jednak 50-tkę, bo nie ukrywam, że dobrze się czuje na długich dystansach techniką klasyczną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *