Dominik Bury 15. w MŚJ

almatyMedale rozdzielili między sobą Rosjanie.

W drugim dniu mistrzostw świata juniorów i U23 narciarze rywalizują w biegach ze startu interwałowego techniką dowolną.

W biegu na 10 km pierwsze cztery miejsca zajęli Rosjanie – Aleksiej Czerwotkin, Denis Spicow, Aleksander Bakanow i Iwan Jakimuszkin.

Najlepszy z Polaków – Dominik Bury – zajął 15. miejsce ze stratą 1:47 do zwycięzcy. Kamil Bury był 41., a Bartłomiej Rucki 75. w stawce 84 biegaczy.

Jeśli czempionat miałby być wykładnikiem siły poszczególnych reprezentacji, to warto zwrócić uwagę, że w czołowej 15-tce znaleźli się biegacze z takich krajów, jak Rumunia i Andora.

W biegu juniorek drugie złoto w Ałmatach zdobyła Niemka Victoria Carl. Druga była Rosjanka Anastazja Siedowa, a trzecia – jej reprezentacyjna koleżanka Natalia Nieprajewa. Polki nie startowały, co Justyna Kowalczyk kąśliwie (dla działaczy, nie koleżanek) skomentowała na swoim profilu.