Do Kuusamo pojadą Staręga, Antolec i Gazurek

Staręga Bruksvallarna 2Po sprawdzianie w Bruksvallarnie wiadomo już, kto z męskiej części kadry A pojedzie na zawody Pucharu Świata.

 

Już po zgrupowaniu w austriackim Ramsau w październiku trener Janusz Krężelok mówił, że na treningach najlepiej prezentuje się lider naszej kadry Maciej Staręga, dobrze wypada Jan Antolec, nieźle Sebastian Gazurek, a czasem potrafi zaskoczyć najmłodszy w tym towarzystwie Paweł Klisz. Weekendowe zawody w szwedzkiej Bruskvallarnie to potwierdziły. Najlepiej w nich wypadł oczywiście Staręga, choć sprint był jedyną konkurencją, którą ukończył (w „10” klasykiem zszedł z trasy, w biegu „łyżwą” nie wystąpił). Drugie miejsce w finale to znakomity prognostyk przed zawodami w Kuusamo/Ruce, gdzie zawodnicy również ścigać się będą w sprincie techniką klasyczną. Sam zawodnik, choć zadowolony, zachowuje zimną głowę.

– Emocji trochę było i ciesze się z tego wyniku, ale spokojna głowa – sezon dopiero przed nami. Mogę tylko powiedzieć, że jak z nartami będzie tak jak dziś, to niewiele trzeba będzie dokładać swoich sił – napisał Maciej Staręga w jednym z portali społecznościowych.

Wybór Gazurka i Antolca trudno podważyć, bo to oni zebrali najlepsze (czyli najniższe) FIS-punkty spośród czwórki, która aspirowała do zajęcia dwóch miejsc na pucharową premierę.

miejscemodelpunktycena katalogowa w EUR
1.Fischer RCS Carbonlite66349,95
2.Atomic WorldCup65329,95
3.Salomon S-lab Skate Pro65379,95
4.Madshus Supernano64499,95
5.Rossignol X-ium WC63299,95
6.Alpina Elite Skate Pro55,5399,95

 Kamil Zatoński

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *