Długodystansowcy sprawdzą się w Alliansloppet

alliansloppetNartorolkowy bieg Alliansloppet przyciągnął gwiazdy biegów długodystansowych. Jest też rosyjska niespodzianka, nie ma natomiast polskich akcentów.

W ostatni weekend sierpnia w położonym w południowo zachodniej Szwecji Trollhättan odbędzie się nartorolkowy „klasyk”. który od tego sezonu zaliczany jest do cyklu Euroloppet (zimowe biegi długodystansowe w Europie) i jednocześnie jest biegiem rozstawiającym do słynnego Biegu Wazów.

Dla specjalistów od długich dystansów, ścigających się zimą w Ski Classics, będzie to okazja do sprawdzenia formy. Na starcie zobaczymy m.in. kolegów Justyny Kowalczyk z Tamu Santander, z Johanem Olssonem i Andersem Auklandem na czele oraz Czeszką Kateriną Smutną, która w miniony weekend bez problemów wygrywała zawody nartorolkowe w czeskich Górach Orlickich.

Będą też John Kiristian Dahl i Johan Kjoelstad z Team United Bakeries, Szwedka Britta Johanssson Norgren z Team Lager 157 oraz biegacze Team BN Bank, Team Tynell i czeskiego Team Pioneer Investments, w którym oprócz Lukasa Bauera awizowani są inny z Czechów – Martin Jaks (do poprzedniego sezonu przygotowywał się z polską kadrą męską) oraz Rosjanin Ilja Czernousow. Ten ostatni, na co dzień mieszkający w Szwajcarii, miał słaby ostatni sezon zimowy i rosyjska federacja narciarska nie przedłużyła finansowania indywidualnych przygotowań z norweskim trenerem. Brązowemu medaliście w biegu na 50 km z Soczi dano prikaz powrotu do regularnego składu sbornej i trenowanie pod okiem NIemca Markusa Kramera (trenuje z nim m.in. Aleksander Liegkow), ale to najwyraźniej nie było w smak 30-latkowi, który rozważał rezygnację z kadry i bieganie tylko na długich dystansach.

Na liście startowej Alliansloppet, biegu na 48 km techniką klasyczną, wśród ponad 1300 zapisanych nie ma polskich nazwisk.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *