Denise Herrmann zamieniła biegi na biathlon

Denise HerrmannNiemka Denise Herrmann zdecydowała się zmienić dyscyplinę: zamiast biegów narciarskich będzie uprawiać biathlon.

27-latka, reprezentująca klub z Oberwiesenthal. w rozmowie z „Sueddeutsche Zeitung” stwierdziła, że choć dla wielu jej decyzja może być zaskoczeniem, to ona nosiła się z tym od pewnego czasu i jest świadoma ryzyka, że mogą ją ominąć igrzyska w Pjongczang.

Historia ma swój początek w 2012 r., kiedy po rezygnacji z uprawiania biathlonu przez Magdalenę Neuner, absolutną gwiazdę dyscypliny, dyrektor klubu Thomas Pfüller poprosił kilka biegaczek o popróbowanie biegu z karabinem. Denise Herrmann nie wypadła źle, ale w odróżnieniu od koleżanki – Evi Sachenbacher-Stehle – dyscypliny wówczas nie zmieniła. Później świętowała sukces w Soczi, kiedy zdobyła brąz w sztafecie, a w sezonie 2013/2014 stała na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprintach. Poprzedni sezon nie był dla niej udany – w finale sprintu była tylko raz, w grudniu w Toblach, a w generalce zajęła 23. miejsce, w tym w sprincie dopiero 12.

-Biegom narciarskim wiele zawdzięczam, ale czas na nowe wyzwania – powiedziała Herrmann.

Kamil Zatoński

Źródło: „Sueddeutsche Zeitung”

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *