Dario Cologna kontuzjowany

Szwajcar naderwał więzadła w kostce i w tym roku nie zobaczymy go na narciarskich trasach.

Jeszcze w poniedziałek Dario Cologna, mistrz olimpijski z Vancouver na dystansie 15 km, trzykrotny zwycięzca Tour de Ski i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, na Twitterze cieszył się, że znów może trenować na naturalnym śniegu. Niestety, tego samego dnia uszkodził kostkę, a dokłądne badania wykazały, że doszło do naderwania więzadła.

– Dario będzie miał operację w piątek i będzie pauzował sześć do ośmiu tygodni – powiedział Patrick Noack , lekarz reprezentacji Szwajcarii, cytowany przez stronę fiscrosscountry.com.

– Ten uraz boli nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Nie mogłem się doczekać otwarcia sezonu w Kuusamo. Pozostaje mi jednak zachować spokój, przejść rehabiliację i zbudować formę na igrzyska w Soczi – powiedział Dario Cologna.

Z poważnym urazem pochodzący z Gryzonii zawodnik borykał się też przed igrzyskami w Vancouver, kiedy naderwał mięsień. Szybko wrócił jednak do formy i zdołał zdobyć złoto.

Cologna to nie jedyny faworyt w rywalizacji mężczyzn, który nie wykona pełnego planu przygotowań – przez prawie dwa miesiące z powodu wirusa z treningów musiał zrezygnować Norweg Petter Northug.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *