D. Bury bez punktów w Davos

Domini Bury

Z trójki naszych reprezentantów najlepiej w biegu na 15 km w Davos zaprezentował się Dominik Bury. Punktów jednak nie zdobył.

Po premierowych punktach w zawodach Pucharu Świata w Ruce można było sobie ostrzyć apetyt na występ 23-latka w biegu na 15 km „łyżwą” w Davos.

Biegacz z Istebnej zaczął nieźle i na punkcie pomiaru czasu na 3 km miał 27 wynik. Kolejne 4 kilometry pobiegł jednak relatywnie słabo i osunął się na 53 miejsce. W końcówce było trochę lepiej, co pozwolił przesunąć się na 41 miejsce – takie samo, jak Bury zajął przed rokiem w Davos, również na dystansie 15 km „łyżwą”. Wówczas strata do zwycięzcy była jednak wyraźnie mniejsza niż teraz – wyniosła 1 minutę i 23 sekundy, teraz – 2 minuty, co dało słabsze FIS-Punkty (37 wobec 31). Różnicę zrobiła przewaga tegorocznego zwycięzcy – Simen Hegstad Krueger wygrał z przewagą 19 sekund nad Rosjaninem Siergiejem Ustiugowem, przed rokiem Jewgienij Biełow wygrał z przewagą zaledwie 0,9 sekund nad Francuzem Maruciem Manificatem.

WYNIKI>>

60 miejsce zajął Kamil Bury, 79 był Mateusz Haratyk.

18 miejsce zajął natomiast Czech Michał Novak, równolatek Dominika Burego. Reprezentant naszych południowych sąsiadów zaczął regularnie punktować w Pucharze Świata.

To jednak nic przy progresie, który zaliczyła jego koleżanka z kadry – Katerina Razymova (panieńskie nazwisko Berouskova). 28-letnia biegaczka w Davos w biegu na 10 km była siódma, w Ruka Triple 9, w tym zajęła 5 miejsce w biegu na 10 km „klasykiem” i miała 12 wynik biegu pościgowego na 10 km. Przed tym sezonem indywidualnie nigdy nie zajęła miejsca w czołowej 10-tce Pucharu Świata.

W Davos bieg niedzielny pewnie wygrała Theres Johaug, druga była Heidi Weng, a trzecia Amerykanka Jessica Diggins.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

1 komentarz do “D. Bury bez punktów w Davos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *