Czesi wygrywają w Dolomitenlauf

Stanislav Rezac i Martina Stursova triumfowali w biegu na 42 km techniką klasyczną na trasach w Obertilliach. Biegli też Polacy.

dolomitenlaufPo raz trzeci z rzędu Dolomitenlauf, największy bieg w Austrii, rozgrywany jest z powodu braku śniegu nie na tradycyjnej trasie w Lienzu, a w położonym wyżej Obertilliach. Nie przeszkodziło to jednak wielokrotnemu triumfatorowi wyścigu w osiągnięciu kolejnego sukcesu.

W stanowiącym gwóźdź sobotniego programu Dolomitenlauf biegu na 42 km techniką klasyczną najlepszy okazał się trzykrotny zwycięzca Biegu Piastów, Stanislav Rezac z Czech (wynik 2:00:02), wyprzedzając duet Rosjan – Nikołaja Bołotowa i Jegora Sorina. Dla Czecha triumf na austriackich trasach to nie pierwszyzna – wygrywał tu już w latach 2008-2011, a rok temu o niespełna 4 sekundy uległ Szwedowi Jerry’emu Ahrlinowi.

Piąty był dobrze znany z zawodów Pucharu Świata i Igrzysk Olimpijskich (oraz małżeństwa z Julią Czepałową) Wasilij Rotczew.

W biegu wystartowało 579 zawodników – wśród nich kilku Polaków. Najlepszy był Jacek Dudkowiak, który zameldował się na mecie jako 390 zawodnik z wynikiem 3:58:21. Miejsce 424 zajął Arek Bieniewski, tuż za nim był Robert Skuba, a 452 był Marcin Jasiński.

Wśród startujących na 42 km kobiet (84 zawodniczki) najlepsza była Czeszka Martina Stursova z wynikiem 2:42:12, o ponad 9 min wyprzedzając drugą Austriaczkę Petrę Tanner. Polki nie startowały.

W niedzielę na trasach w Obertilliach odbędzie się główny bieg – 42 km techniką dowolną.

1 komentarz do “Czesi wygrywają w Dolomitenlauf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *