Czas na wielkie narciarskie święto

Fot: Marcin Oliva Soto

W sobotę Rodzinną 11-tką rozpoczyna się narciarskie święto w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Punkt kulminacyjny to 44. Bieg Piastów.

Ponad 500 zawodników tworzących 110 drużyn – to podsumowanie listy startowej Rodzinnej Jedenastki, biegu, który rozpoczyna ściganie na jakuszyckich trasach.

Te zawody w sobotę 22 lutego, dzień później bieg na 15 km techniką klasyczną – Memoriał Stanisława Michonia, trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów.

W najbliższy weekend także seria biegów dla dzieci.

W poniedziałek PGE Nocna 11 (bieg na 11 km z czołówkami), a kolejny dzień startowy dopiero w piątek. Wówczas odbędą się biegi na 6 km techniką klasyczną i na 30 km techniką dowolną.

W sobotę 29 lutego bieg główny na dystansie 50 km techniką klasyczną. W zależności od warunków śniegowych (na razie są dobre, ale w najbliższą niedzielę ma padać rzęsisty deszcz i deszcz ze śniegiem) odbędzie się na jednej lub dwóch pętlach.

Do jego faworytów wśród mężczyzn zaliczyć można reprezentanta Polski Dominika Burego, ścigających się w cyklu Visma Ski Classics Jana Antolca i Pawła Klisza, oraz Pavla Ondraska, Czecha, który zwyciężył przed rokiem. O wygraną powalczyć powinien też Niemiec Toni Escher, a być może w ostatniej chwili na starcie pojawią się jeszcze jacyś nieźli zawodnicy z Czech.

Wśród pań o zwycięstwo powalczą zapewne Czeszki Klara Moravcova i Anna Sixtova.

Justyna Kowalczyk wystąpi natomiast w niedzielę w biegu na 25 km techniką klasyczną, gdzie liczba zawodników jest zbliżona do tej z biegu głównego.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *