Cologna i Bjoergen zwyciężyli w prologu TdS

dario cologna prolog tdsW TOP30 z naszych reprezentantów zmieściły się  Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec.

Prologiem w Oberstdorfie rozpoczęła się 9. edycja Tour de Ski. Zwyciężyli: Szwajcar Dario Cologna oraz Marit Bjoergen. Tej ostatniej na podium – jak już nie raz w tym sezonie – towarzyszyły koleżanki z kadry: Heidi Weng i Ranghild Haga. Podium wśród mężczyzn uzupełnili natomiast Szwed Calle Halfvarsson oraz Norweg Petter Northug. Od osiągniętych czasów najlepszych odjęto dodatkowo po 15, 10 i 5 sekund, co oznacza m.in., że po pierwszym etapie Justyna Kowalczyk, która w sobotę zajęła niezłe, 10. miejsce, traci do Bjoergen 35 sekund.

Druga z naszych reprezentantek – Sylwia Jaśkowiec – nie powtórzyła osiągnięcia sprzed roku, kiedy zajęła 3. miejce, i musiała się zadowolić 24. lokatą. Kornelia Kubińska była 59. w stawce 68. biegaczek.

W rywalizacji mężczyzn nasi kadrowicze niestety daleko. Maciej Staręga, z którego startem na krótszych etapach można wiązać największe nadzieje, był dopiero 63. Dwie pozycje niżej uplasował się Maciej Kreczmer, Sebastian Gazurek był 80., a Jan Antolec 92. – przedostatni.

W niedzielę biegi pościgowe techniką klasyczną.