Co producenci sprzętu szykują na sezon 2016/2017

ISPO-MUNICH-Sportmesse-Segment_770x434Większość producentów sprzętu pokazała na dorocznej wystawie ISPO w Monachium nowości na sezon 2016/2017.

Narty

Tu dominujące tendencje są dwie. Pierwsza to użycie carbonu w konstrukcji narty – z obecnych w Monachium nową serię przedstawił Atomic, a także Rossignol, który stworzył serię Premium (zobacz tutaj>>).

Bez zmian pozostaną narty Fischera i Salomona.

Druga tendencja to modele do stylu klasycznymi z „futrzanymi” wkładkami. Atomic zmodernizował model Skintec (wkładka będzie zamontowana na stałe), Fischer już wcześniej pochwalił się modelem Twin Ski, Salomon wypuści model Snowscape 9 Siam Skin, a włoski Ski Trab – Duon Skin.

Buty i wiązania

Tu też dominuje carbon, a zmodernizowanym modelem Premium z carbonową skorupą pochwalił się Rossignol (zobacz zdjęcia>>). Takie buty w ofercie mają już Fischer (but do klasyka będzie jednak trochę zmieniony i ogólnodostępny – zobacz zdjęcia tutaj>>) i Alpina, Salomon na nowinkę, ale ma być dostępna dopiero w roku igrzysk. Wcześniej natomiast – o czym już informowaliśmy – firma ta wprowadzi na rynek (to samo zrobi bratni Atomic) wiązania Prolink w systemie NNN, do którego dostosowane będą też buty (zobacz zdjęcia>>). Rotefella odpowiedziała na to nowym modelem wiązań Xcelerator Pro Classic (są już dostępne dla zawodników – zobacz zdjęcia>>) i… zapowiedzą złożenia pozwu w sądzie.

Na ISPO nie było Madshusa, ale portal Nordic Review opublikował zdjęcia nowych butów tej marki na sezon 2016/2017. Zobacz zdjęcia>>

Kije

Kilka nowych talerzyków do kijów wprowadzi firma Leki. Co ważniejsze – będą one łatwo wymienialne, a więc będzie to patent podobny do stosowanego w Swixach Triacach. Norwegowie zmienią w topowym kiju (będzie oznaczony jako Triac 2.5) malowanie (zamiast białego koloru będzie niebieski), minimalnie udało im się też zredukować wagę i poprawić sztywność (można go zobaczyć tutaj>>). KV+ zmodyfikuje nieco uchwyt kija.

Smary

SkiGo zaprezentował wysokofluorową parafinę o zakresie +2 do -20, która ma być skuteczna na różnych typach śniegu.

Kamil Zatoński, Źródło: xc-ski.de, nordicreview.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *