Chenikało wygrał Bieg Hetmański

Bieg HetmańskiUkrainiec Oleksandr Chenikało wygrał 28. Bieg Hetmański, który w niedzielę odbył się w Tomaszowie Lubelskim.Mężczyźni rywalizowali na dystansie 25 km techniką dowolną. Walka o wygraną toczyła się do końca, a przewaga Chenikały nad drugim na mecie Robertem Faronem (LKS Witów Mszana Górna) wyniosłą 3 sekundy. Trzecie miejsce podium zajął inny z Ukraińców – Dmytro Kozaczok (9 sekund straty do zwycięzcy).

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), która dystans 10 km pokonała w 28:58 min, o 4 minuty szybciej niż druga na mecie Izabela Marcisz. Trzecie miejsce przypadło Magdelenie Czusz.

Na 10-kilometrowej trasie ścigali się też najstarsi zawodnicy z roczników 1945-1954. Zdecydowanie najszybszy był Zbigniew Radomski z Bielska-Białej, który o ok. 3 minuty wyprzedził Czesława Mączyńskiego (Płock) i o prawie 4 minuty Franciszka Suchego (Bielsko-Biała).

W ramach Biegu Hetmańskiego rywalizowano też w młodszych kategoriach wiekowych.