Buchla i Skowron najszybsi w Karkonoszach

mistrzostwa karkonoszyW nartorolkowych Mistrzostwach Karkonoszy najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii Junior B.Przy słonecznej, ale wietrznej pogodzie odbyła się trzecia runda tegorocznego Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Na starcie podbiegu pod Górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim k/Jeleniej Góry zabrakło kadrowiczów, więc rywalizacja toczyła się między reprezentantami drugiego garnituru, głównie z klubów MKS Karkonosze, UKS Rawa Siedlce i MULKS Tomaszów Lubelski.

W rywalizacji OPEN najszybsi byli Ewa Buchla i Piotr Skowron, którzy triumfowali także w rywalizacji seniorów. Dystans 2,3 km reprezentantka MKS Karkonosze pokonała w czasie 8:12,9, o 16 sekund lepszym niż Magdalena Czusz z Tomaszowa i 2:25 min lepszym od Karoliny Maruszczyk (także Karkonosze).

Wśród seniorów Skowron wygrał pewnie, z czasem 6:36,9, o 25 sekund lepszym od Michała Michałkowa z MKS Karkonosze i 1 minutę lepszym od Damiana Duka z UKS Rawa.

W rywalizacji Juniorów A pierwsze miejsce zajął Patryk Mazurek, a Juniorka A Sabina Banki z SMS Karpacz. W obu kategoriach obsada była bardzo skromna – na starcie zjawiło się po dwoje zawodnicze i zawodników. Niewiele lepiej było zresztą w seniorach.

Więcej chętnych do ścigania było wśród młodszych zawodników. Szczególnie zacięta rywalizacja była w kategorii Junior B, w której Adrian Gromyko (MKS Karkonosze) pokonał drugiego na mecie Patryka Borkowskiego (UKS Rawa Siedlce) o 0,1 sekundy. W odstępie 48 sekund od zwycięzcy znalazło się zresztą sześciu biegaczy.

W Juniorach C równych sobie nie miał Szymon Szweczyk (MULKS), a Junior D Karol Smoluch (również MULKS). Wśród dziewczyn najszybsze były – odpowiednio – Monika Mazurkiewicz i Monika Skinder (obie MULKS).

Wyniki zawodów zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski. Poza nią jest walka amatorów, których w Jeleniej Górze ścigało się dziewięciu. Triumfował Jakub Mroziński (Start-Ski), przed Czech VItem Cernym i Kamilem Zatońskim (SN Klasyk Warszawa).

PEŁNE WYNIKI:

Mistrzostwa Karkonoszy

 

1 komentarz do “Buchla i Skowron najszybsi w Karkonoszach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *