Brytyjska sensacja w Toblach

Toblach2Norweżka Falla i Włoch Pellegrino wygrali sprinty techniką dowolną w Toblach. Sensacją dnia jest podium dla Brytyjczyka Andrew Younga.

Przed tygodniem w szwajcarskim Davos sprinty „łyżwą” wygrali Szwedka Stina Nilsson i Włoch Federico Pellegrino. Teraz przed własną, niestety niezbyt liczną publicznością, popularny „Chicco” również okazał się bezkonkurencyjny i na finiszowej prostej ograł Amerykanina Simeona Hamiltona, którego najlepszym osiągnięciem w karierze wciąż jest wygranie jednego z etapów Tour de Ski.

Na trzecim miejscu podium dość niespodziewanie uplasował się Brytyjczyk Andrew Young. „Dość”, bo trenujący w norweskim klubie z Lillehammer 23-latek już punktował w sprinterskich etapach Pucharu Świata w poprzednich sezonach, a w Davos w kwalifikacjach zajął 4. miejsce, a rywalizację zakończył na 9. pozycji. Warto dodać, że od tego sezonu Brytyjczycy mają wsparcie serwisantów norweskich.

Ciekawe, czy Wikingowie się nad tym jednak nie zastanowią, bo dziś na podium nie mieli ani jednego z reprezentantów, choć eliminacje przebrnęło ich aż jedenastu. Finał był zresztą nadzwyczaj międzynarodowy, bo przed dwoma Norwegami zmieścił się jeszcze Szwajcar Jovien Hediger.

Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale po upadku, zaliczonym na ostatnim zjeździe. Został sklasyfikowany na 29. pozycji. Drugi z naszych kadrowiczów – Jan Antolec – był 80.

Sprint Toblach M

W finale pań zmierzyły się dwie Norweżki – Falla i Oestberg, dwie Szwedki – Nilsson i Soemskar oraz dwie Niemki – Kolb i Hermann. W takiej też kolejności wbiegły na metę, choć Nilsson drugie miejsce straciła na dopiero na ostatnich metrach.

Sprint Toblach K

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *