Bilety na PŚ w Jakuszycach prawie wyprzedane

Nie ma już biletów na zaplanowane na sobotę 18 lutego zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Jakuszycach. Kończą się też wejściówki na piątkowe sprinty.

Taką informację podali organizatorzy imprezy na stronie pucharswiata2012.pl.

Jak podano, żeby mieć szanse obejrzeć sobotnie zawody (biegi na 10 km kobiet i 15 km mężczyzn techniką klasyczną), trzeba kupić dwudniowy karnet VIP, który kosztuje 450 zł.

Są natomiast jeszcze bilety na piątkowe biegi sprinterskie – tyle że do kupienia w biurze turystycznym Trendy Travel w Szklarskiej Porębie.

Żeby otrzymać bezpłatne wejściówki na sobotnie wyścigi, uprawniające do śledzenia rywalizacji przy trasach, też trzeba się udać na Dolny Śląsk. I to dokładnie 1 lutego, bo tylko wtedy w informacji turystycznej będzie możne odebrać imienny bilet. Co ważne, na jedną osobę przypadać będzie tylko jedna wejściówka. Nie ma już wejściówek grupowych, w ogóle nie przewidziano natomiast darmowych wejściówek na piątkowe sprinty.

– Jako organizatorzy chcielibyśmy, aby wzdłuż tras stało wielu kibiców. Niestety nie jest to możliwe. Na bardzo wielu odcinkach trasy są na tyle wąskie, że miejsca wystarczy tylko dla zawodników. Nie ma miejsca na to, aby wyznaczyć strefę dla kibiców. Dlatego musieliśmy podjąć niepopularną decyzję, aby ograniczyć dostęp i wprowadzić wejściówki. Inną kwestią są nasze krajowe przepisy o imprezach masowych, które delikatnie mówiąc, nie ułatwiają życia i nie przystają do tego typu imprez – tłumaczą organizatorzy.

W sprzedaży było po ok. 4,5 tys. biletów na każdy dzień zawodów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *