Biegi w Czechach: nowe trasy i terminy

Stadion w Bedrichovie

Ważne zmiany dla tych, którzy planowali start w maratonach z cyklu Ski Tour i Stopa Pro Zivot.

Najświeższe wiadomości dotyczą Orlickiego Maratonu ,zaplanowanego na 1-2 lutego.

Start zawodów został przeniesiony na Serlich (tak już było w 2018 r.), a trasy zostaną zmodyfikowane.

Bieg główny zostanie skrócony z 40 do 33 km, a zawodnicy będą mieli do pokonania 3 pętle z rozbiegówką i powrotem na miejsce startu/mety.

Biegi krótsze będą mieć dystans 22,5 km – do pokonania będą 2 pętle. Najkrótszy będzie liczyć 12 km.

Trasa Orlickiego Maratonu

Szczegóły>>

Już w najbliższy weekend odbędzie się Jilemnicka 50. Zawody przeniesiono z Benecka do Hornich Miseczek, gdzie zawodnicy ścigać się będą na pętli o dłuości 7,6 km. Najkrótszty z biegów będzie miał właśnie taki dystans, bieg średni liczyć będzie 22,8 km (3×7,6 km), a bieg długi został skrócony z 50 do 38 km (5 pętli).

Mapa pętli>>

Zawody Karlovska 50 przeniesiono na 14-15 lutego, Zadovską 30 na 14-15 marca. Oba biegi należą do cyklu Ski Tour, którego członkiem jest od tego roku Bieg Piastów. Czytaj więcej>>

Głównym punktem cyklu jest Jizerska 50, zaplanowana na 8-10 lutego. Warunki śniegowe po czeskiej stronie Gór Izerskich są podobne jak w Jakuszycach – śniegu nie jest bardzo dużo, ale część tras została przygotowana i w razie niedostatku białego puchu organizatorzy wdrożą plan B. Zapisy naJizerską 50 kończą się w najbliższą niedzielę.

Obecnie najlepsze warunki do ścigania się są w Górach Bialskich/Rychlebskich Horach, gdzie na trasach wiodących po obu stronach granicy w ostatni weekend lutego odbędzie się JeLyMan.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *