La Transjurassienne

La Transjurassienne to jedyny bieg, zaliczany jednocześnie do cyklu Euroloppet i Worldloppet.

Termin: drugi weekend lutego. W 2012 r. zawody odbędą się 11 i 12 lutego. Na sobotę zaplanowano biegi techniką klasyczną na 50 i 25 km, na niedzielę biegi techniką dowolną na 76, 54 i 30 km.

Trasa: mapy i profile tras na 50 km Cl>> , trasa 76/54/30 km FT >>

Start: falowy. Posiadacze paszportów Euroloppet i Worldloppet mają prawo startu z drugiego (a wliczające elitę – de facto trzeciego) sektora startowego. W 2011 r. w najdłuższych biegach (ze względu na brak śniegu skróconych do 40 km) wystartowało 640 (Cl) i 2220 osób (FT).

Opłaty startowe: najniższe opłaty startowe (67 EUR na biegi powyżej 50 km, 40 EUR na krótsze) obowiązują do 15 listopada. Szczegóły >> Uczestnicy UltraTrans (50 km CT + 76 km FT) płacą w sumie 108,5 EUR w pierwszym terminie. Szczegóły>> Uwaga: Od startujących organizatorzy wymagają zaświadczenia lekarskiego. Formularz można znaleźć tutaj>>

Transport: najbliższe lotnisko to szwajcarska Genewa (lot z Warszawy kosztuje 600-700 zł, warto szukać promocji). W piątek, sobotę i niedzielę organizatorzy zapewniają odpłatny transfer z lotniska do miejsca zamieszkania. Szczegóły >> Chęć skorzystania z transferu należy zgłosić i opłacić w momencie zapisywania się na bieg. Na miejscu organizatorzy rekomendują korzystanie z bezpłatnego transportu publicznego>> Odległość samochodem z Warszawy do Morez to 1,7 tys. km.

Szatnie, wyżywienie: worki z rzeczami uczestników przewożone są przez organizatorów ze startu na metę. Na trasie znajdują się liczne punkty żywieniowe i serwisowe.

Praktyczne wskazówki: noclegi w regionie można znaleźć poprzez stronę organizatora>> Udział w biegu można połączyć ze startem tydzień wcześniej w Koenig Ludwig Lauf.

Wideo:

Lokalizacja:

Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *