Int. Tiroler Koasalauf

 

Termin: drugi weekend lutego. W 2012 r. zawody odbędą się 11 i 12 lutego. Na sobotę zaplanowano biegi na 50 i 28 km techniką klasyczną, na niedzielę – na 50 (bieg główny) i na 28 km techniką dowolną.

Trasa: Start i meta znajdują się w St. Johann in Tirol, a trasa biegnie także przez miejscowości Kirchdorf i Erpfendorf.  Poza pierwszym odcinkiem, na którym znajduje się podbieg, a tuż za nim długi zjazd trasa jest w większości płaska i wiedzie przez odkryty teren. Mapa i profil >>

Start: masowy. W 2011 r. w biegu na 50 km Cl startowało ok. 150 zawodników, w biegu na 50 (37 km) FT 325.

Opłaty startowe: b.d.

Transport: St. Johann in Tirol znajduje się ok. 70 km na zachód od Salzburga. Z Polski należy kierować się na Wiedeń i dalej Linz i Salzburg, lub przez Monachium i dalej autostradą A12 aż do zjazdu Kufstein w kierunku Kufstein-Süd/Felbertauern. Do miejscowości można dojechać koleją: PKP do Wiednia i dalej koleją austriacką OEBB (4 godziny). Warto korzystać z oferty Spar Day/Spar Night (ceny od 29 EUR w jedną stronę) w PKP i z przedsprzedaży w OEBB (ceny od 19 EUR).

Szatnie, wyżywienie: szatnia i prysznice w budynku przy polanie startowej. Kilkaset metrów dalej duży obiekt z basenem i halą, w której znajduje się stołówka dla zawodników.

Praktyczne wskazówki: Udział w biegu można połączyć ze startem tydzień wcześniej w Koenig Ludwig Lauf lub tydzień później w Gsieser Tal Lauf, a także z tygodniowym szaleństwem na nartach zjazdowych w Alpach Kitzbuhelskich. Szczegółowe informacje o trasach zjazdowych >>  Można też skorzystać z lekcji biathlonu dla amatorów Szczegóły>> Noclegu można szukać korzystając z formularza online pod adresem http://www.kitzalps.cc/de/vermieter/

Wideo:

Lokalizacja:

Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *