Gsieser Tal Lauf

Gsieser Tal Lauf organizowany jest od 1984 r. we włoskim, południowym Tyrolu. To drugi – po słynnej Marcialondze – największy bieg narciarski we Włoszech.

 

Termin: trzeci weekend lutego. W 2012 r. biegi techniką klasyczną na 30/42 km zaplanowano na sobotę 18 lutego, a na 30/42 km (bieg główny) techniką dowolną na niedzielę 19 lutego.

Trasa: prowadzi przez malowniczą dolinę Casies (Val Casies), start i meta zlokalizowane są w miejscowości St. Martin (S. Martino). Profil trasy na 30 km jest dość płaski, trasa dłuższa jest bardziej urozmaicona dopiero na dodatkowej, końcowej pętli. Zawodnicy muszą wspiąć się z wysokości ok. 1250 m n.p.m. na wysokość blisko 1500 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

Start: masowy. Trasy są bardzo szerokie.

Opłaty startowe: zapisy online startują 1 sierpnia. Udział w jednym biegu (niezależnie od dystansu) kosztuje do 31.01 45 EUR, po tej dacie 50 EUR.. Udział w biegach sobotnim i niedzielnym to łączy koszt 73/81 EUR. Szczegóły i zapisy online>>

Transport: najbliższe lotniska, z których kursują autobusy do Val Casies to Bergamo, Verona i Wenecja. Odległość autem z Warszawy to 1200 km (przez Czechy i Austrię).

Szatnie, wyżywienie: b.d.

Praktyczne wskazówki: wyjazd można połączyć z wypadem na narty zjazdowe. Noclegów można szukać na stronie>> Tydzień wcześniej w

Wideo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *