Bieg Pucharowy poza cyklem SNS

Zaplanowany na 5 lutego Bieg Pucharowy zaliczany będzie do Mistrzostw Polski Amatorów, ale nie do cyklu Salomon Nordic Sunday.


– Mieliśmy ten bieg robić wspólnie z organizatorami Mistrzostw Polski Amatorów, które są firmowane przez Polski Związek Narciarski. Różnice regulaminowe między naszym cyklem, a MPA są jednak zbyt duże, by udało się pogodzić obie imprezy. Dlatego zdecydowaliśmy się wycofać z zawodów 5 lutego, nie zapominając jednak o zawodnikach SNS – tłumaczy organizator Salomon Nordic Sunday Beata Lepka.

4 i 5 lutego w Jakuszycach odbędą się biegi pucharowe dla amatorów, ale organizowane jedynie pod flagą MPA. W sobotę będą to sprinty, a w niedzielę biegi na dystansach. Dokładnie na takich samych trasach i dystansach, na jakich 17 i 18 lutego pobiegną najlepsi na świecie.

Zapisy na Bieg Pucharowy i sprinty na stronie www.pifsport.pl, a szczegóły zawodów i regulamin TUTAJ>>
Natomiast organizatorzy cyklu SNS zapowiadają, że swój Bieg Pucharowy zorganizują w kolejnym terminie wyznaczonym wcześniej w kalendarzu startowym, czyli 26 lutego.

– Trasę uzależniamy przede wszystkim od warunków, m.in. temperatury i oblodzenia. Na pewno jednak nasi zawodnicy będą się ścigali przynajmniej po fragmentach trasy Pucharu Świata – zapowiada B. Lepka.
Organizatorzy SNS-a informują jednocześnie, że z racji odstąpienia przez nich od organizacji Biegu Pucharowego 5 lutego, ten organizowany przez MPA nie będzie zaliczany do klasyfikacji generalnej SNS. Jednocześnie dodatkowe zawody w ramach cyklu Salomona odbędą się w terminie rezerwowym – 18 marca. Będą one jednocześnie finałowym biegiem cyklu w tym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *