Bieg Piastów i Marcialonga zacieśnią współpracę [AKTUALIZACJA]

Bieg Piastów nawiązał współpracę z Marcialongą.

100 Polaków będzie się mogło zapisać na Marcialongę bez specjalnych problemów – to efekt zacieśnienia współpracy z Biegiem Piastów.

Wzajemna promocja, delegacje i oddzielna klasyfikacja w Biegu Piastów dla Włochów – te informacje pojawiły się już wczoraj i były przedsmakiem tego, o czym poinformowano dziś na konferencji prasowej w Jeleniej Górze.

Na Polaków od 4 listopada czekać będzie 100 pakietów startowych na Marcialongę. Trzeba będzie oczywiście za nie zapłacić, niemniej biorąc pod uwagę to, że w normalnej subskrypcji pula szybko się wyczerpuje, będzie to niepowtarzalna okazja, by każdy chętny mógł skorzystać.

Przypomnijmy, że w najbliższym sezonie Bieg Piastów będzie finałem cyklu Ski Tour, skupiającego 6 czeskich imprez narciarskich. Możliwość zdobywania punktów zapewne przyciągnie jeszcze więcej Czechów do Jakuszyc.

Frekwencję powinno także zwiększyć zacieśnienie współpracy z organizatorami Marcialongi – jednego z trzech najsłynniejszych biegów narciarskich na świecie (obok Biegu Wazow i Birkebeinerrennet), a sądząc po tempie zapisów – najbardziej pożądanego wśród narciarzy.

Podczas 44 Biegu Piastów w 2020 na dystansie 50 km wprowadzona zostanie klasyfikacja narodową włoską, w której uhonorowano zostaną trzej najlepsi Włosi i Włoszki.

„Aby zachęcić do przyjazdu na Bieg Piastów Włochów, a Polaków zaprosić na Marcialongę, będziemy promować wzajemnie z Marcialongą nasze biegi: w mediach społecznościowych, wydawnictwach, na stronie internetowej oraz na expo i… Na trasach obu biegów, gdyż nasza delegacja pobiegnie na 70 km w Marcialondze, a reprezentacja Marcialongi zmierzy się z trasą naszej pięćdziesiątki” – podano w komunikacie.

Jak podkreślono, dla Stowarzyszenia obecność we Włoszech będzie szansą na dotarcie z informacjami o Biegu Piastów w szczególności do biegaczy z krajów skandynawskich, którzy stanowią większość uczestników Marcialongi. W Biegu Piastów startuje ich kilkudziesięciu.

„Partnerstwo z Marcialongą jest częścią naszej promocji międzynarodowej, dzięki której Bieg Piastów należy do wydarzeń o bardzo wysokim odsetku uczestników z innych krajów. W biegu na 50 km przekracza 30 procent. Ciągle jednak mamy rezerwy, czyli wolne miejsca na listach startowych, dlatego zachęcamy do udziału w Biegu Piastów, gdzie tylko się da” – głosi komunikat.

Marcialonga to bieg, w którego programie są biegu na 70 km techniką klasyczną (należy do Ski Classics) i na 45 km techniką klasyczną. Lista startowa liczy około 7 tys. nazwisk.

Ze względu na niedobory śniegu, bieg odbywa się dość często na sztucznym śniegu, usypanym nawet na całości trasy.

Marcialonga jest organizatorem biegu na nogach oraz wyścigu kolarskiego (szosowego). Stowarzyszeni Bieg Piastów organizuje natomiast bieg górski i zawody w kolarstwie górskim.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *