Bieg Piastów 2016 będzie dłuższy

trasa biegu piastów 2013Nowe zawody i nowe dystanse – to pierwsze, właśnie podjęte, decyzje nowego zarządu Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Posiedzenie odbyło się w czwartek i przyniosło sporo decyzji. Te, które najbardziej interesują narciarzy, to:

 

  • Bieg główny 40. Biegu Piastów odbędzie się na dystansie 54 km – oczywiście techniką klasyczną. O tym, by wydłużyć trasy do granic izerskich możliwości mówiono już po zakończeniu 39. Biegu Piastów przy okazji zaproszenia, jakie do wzięcia udziału w imprezie Julian Gozdowski wysłał do Justyny Kowalczyk. Dariusz Serafin, prezes stowarzyszenia i komandor BP, napomknął też, że profil mógłby być ustawiony tak, by pod koniec dystansu zawodnicy musieli się mierzyć jeszcze z podbiegiem. Szczegóły tras na razie oczywiście nie są znane, a ostatecznie wszystko i tak będzie zależeć od… pogody.
  • Nie w niedzielę, ale już w piątek odbędzie się niezwykle popularny bieg na 25 km techniką klasyczną, a także na 12,5 km.
  • Na niedzielę zaplanowano wyścigi na 28 km techniką dowolną oraz na 9 km techniką klasyczną.
  • Tydzień przed najważniejszymi zawodami odbędą się biegi na 10 km (sobota) i 15 km (niedziela) – oba techniką klasyczną. Będzie to tzw. weekend rodzinny.

W Jakuszycach narciarze będą mogli się ścigać w nowym cyklu imprez – Biegaj z nami 3-6-9, kierowanym do początkujących. Będą oni mieli możliwość pobiegnięcia z instruktorem. Oprócz tego będzie też cykl Enervit Classic 5-10-15.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *